niedziela, 6 sierpnia 2017

Collecta 88 174 szczeniak charta afgańskiego

Dziś przedmiotem recenzji jest... piesek! Jest to szczeniak charta afgańskiego formy Collecta. Widzieliście kiedyś te psy? Są naprawdę spektakularne!

źródło: https://cdn.qubicle.id
Czy widzicie jakie on ma długie włosy? To jest ich cecha charakterystyczna, na ich pielęgnację na pewno potrzeba dużo czasu... Maść mogą mieć jakąkolwiek, ale mam wrażenie, że najczęściej się widuje takie psy jak na zdjęciu powyżej. Mogą mieć nawet 74cm w kłębie! Jednak nie oceniamy dorosłego psa lecz szczeniaka, więc zdjęcie szczeniaka poproszę!

źródło: http://crittersitca.com
Dziękuję! Możemy zacząć.

Jak zobaczyłam go po wyjęciu z folii powiedziałam "Jaki uroczy!". Ale.... po kilku chwilach zmieniłam zdanie.

 Pierwsze co mi się nie zgadzało to łeb. Na zdjęciu żywego psa wyraźnie widzimy, że powinna być węższa niż u naszego psiaka. Nawet jeśli miałby tam włosy. I mam wrażenie, że ma chyba za małe oczy.


Tu z kolei możemy dokładniej zobaczyć łapy. Mogą się wydawać nieco za grube jednak są już w takim wieku pieska "ofutrzone" dosyć mocno. Przeszkadza mi to, że są nieco za krótkie: w końcu charty są długonogie.

Z boku wydaje się być całkiem urodziwy, jednak czubek głowy i umiejscowienie uszu coś mi się nie zgadzają.


No i fotka od góry.


Figurka pieska niestety jest w pozycji leżącej, nie umiem ocenić czy wzrost ma prawidłowy. Ale pod spodem ma takie śliczne poduszki na łapkach! No i postarali się jeśli chodzi o wyrzeźbienie chociażby odrobinę łap pod spodem.Nowy lokator wzbudził zainteresowanie mieszkańców stajni, zwłaszcza Matrixa.Mi osobiście ten piesek niezbyt się podoba. Nie jestem jakimś szalonym ekspertem w sprawie psów, ale jednak ten mnie strasznie gryzie po oczach. Jednak agresywny nie jest :D Na pewno znajdzie swoich fanów.
A wy macie już ten model? Co o nim sądzicie? Planujecie kupić? Piszcie swoje opinie :D


Model dostałam w ramach współpracy ze sklepem Monocerus

2 komentarze:

  1. Charty bardzo mi się podobają! Jednak ten według mnie wygląda jak by był z masła (tak jak baranek wielkanocny) nie mam pojęcia czemu? Może będziesz się bawić w malowanie tego psiaka? Jeśli tak to czekam na efekty ;P. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie :>

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem zwolenniczką tej rasy. Patrząc na inne psy wykonane przez firmę Collecta, spodziewałam się czegoś lepszego. Szczenię jest okropne i niestety w ogóle nie przypadło mi do gustu. Pozdrawiam BlueMerlle

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie jakiś ślad! Tylko proszę... bez reklam :)